Drodzy przyjaciele,

Wszyscy świętują Boże Narodzenie. Wielu nie rozumie jednak jego znaczenia, a są też tacy, którzy najchętniej usunęliby chrześcijańskie symbole. Szopka, kolędy, a nawet choinka bywają uważane za niestosowne, a na ich miejsce pojawiają się okazjonalne zimowe obrazki i dekoracje.

Nie bójmy się opierać tym tendencjom! Świętujmy prawdziwie Boże Narodzenie, dając świadectwo o jego istocie. Tylko w ten sposób przeżywane Święta mogą napełnić nas pokojem i być początkiem autentycznej przemiany.

W tym roku, odwołując się do Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka, przedstawiamy Wam krótki raport z pracy Obserwatorium Nietolerancji i Dyskryminacji Chrześcijan, inicjatywy powstałej bezpośrednio przy „Europie dla Chrystusa”.

Pod koniec tego bardzo pracowitego roku kierujemy do Was również prośbę: Jeżeli macie taką możliwość, prosimy Was o finansowe wsparcie „Europy dla Chrystusa”.  Z góry dziękujemy za Waszą hojność!

(Dane do przelewu to: Europa für Christus! Nr konta: 03210902901, BLZ: 14000, IBAN: AT05 1400003210902901, BIC: BAWAATWW (lub BAWAATWWXXX), BAWAG Bank, kod pocztowy: 1010 Wiedeń; powyższe dane są też pod adresem: www.europe4christ.net/index.php)

Błogosławionego adwentu i wesołych Świąt Bożego Narodzenia!

W zjednoczeniu w modlitwie o chrześcijańską Europę

Wasz zespół “Europy dla Chrystusa”

 

450 Przypadków Nietolerancji Chrześcijan w Europie

10 grudzień jest Międzynarodowym Dniem Praw Człowieka. Podczas gdy Europę wychwala się jako pioniera w respektowaniu tych praw, możemy obserwować narastający fenomen nietolerancji i dyskryminacji chrześcijan, który jest wciąż ignorowany.

Obserwatorium opublikowało ostatnio 450 przypadków nietolerancji i dyskryminacji chrześcijan w samej tylko Europie. A jest to jedynie mała cząstka informacji, które otrzymujemy!

Pierwszym i koniecznym krokiem do zmiany tej sytuacji jest zwiększanie świadomosci ludzi. Prosimy, pomóżcie nam w tym poprzez informowanie nas o znanych Wam przypadkach, przez zamieszczanie linków do naszej strony, również na Facebooku. Możecie nas też śledzć na Twitterze. Pomagajcie “Listom do Europy” dotrzeć do jak największej liczby osób. W miarę możliwosci prosimy też – wspierajcie nas finansowo.

 

Przestępstwa z Nienawiści do Chrześcijan w Szkocji: 95%

W latach 2010 i 2011 w Szkocji miało miejsce 693 oskarżeń o przemoc w wyniku uprzedzeń religijnych. Jest to prawie 10% więcej niż we wcześniejszym roku, a jednocześnie najwięcej od 4 lat. 95% tych przypadków odnosi się do przemocy skierowanej przeciw chrześcijanom (58% przeciw katolikom, 37% przeciw protestantom). 2,3% oskarżeń dotyczyło przemocy wobec Żydów, a 2,1% wobec muzułmanów.

Więcej informacji na ten temat znajdziecie pod linkiem: http://www.intoleranceagainstchristians.eu/reports-and-documents-detail/article/scottish-government-reveals-95-of-religiously-motivated-violence-is-directed-against-christians.html

Kardynał z Watykanu: Więzienie Chrzescijan z Powodu ich Wiary jest Możliwe w Zachodnim Świecie

Kardynał Raymond Burke, dawniejszy arcybiskup St. Louis, a obecnie przewodniczący najwyższego sądu w Watykanie, powiedział Katolickiej Agencji Informacyjnej, że widzi, iż zbliża się czas, kiedy Kociół Katolicki w USA „nawet głosząc swoje nauczanie” będzie oskarżany o „angażowanie się w nielegalną dla Kocioła działalność, na przykład w nauczanie na temat ludzkiej seksualności”. Zapytany czy może sobie wyobrazić, że amerykańskich katolików będzie się aresztowało za ich wiarę, kardynał odpowiedział: „Tak, jest to całkiem możliwe”.

Więcej szczegółów:

http://www.intoleranceagainstchristians.eu/quotations-detail/article/one-of-the-highest-ranking-cardinals-in-the-vatican-united-states-well-on-the-way-to-the-persecut.html

Prosimy, wspierajcie pracę Obserwatorium

Rozważcie wsparcie Obserwatorium świąteczną darowizną. Jest to jedyna organizacja, która monitoruje nietolerancję i dyskryminację chrześcijan. Podnoszenie świadomości jest pierwszym krokiem ku poprawie sytuacji, ponieważ tylko większa świadomość może zapobiegać rozszerzaniu się dyskryminacji.

Prosimy, wspierajcie finansowo nasza pracę. Podajemy Wam dane do przelewu bankowego:

Nazwa:: Observatory,  Numer konta: 02810859051, Bank: BAWAG; BLZ: 14000; IBAN: AT881400002810859051, BIC: BAWAATWW

Możecie też dokonać darowizny online (http://www.intoleranceagainstchristians.eu/header-menu/donate.html)

Zachęcamy też do śledzenia Obserwatorium na Facebooku and Twitterze: „Lubcie nas” na Facebooku i przyłączcie się do nas na Twitterze!
http://www.facebook.com/OIDACEurope
http://twitter.com/#!/OIDACEurope